مقالات مرتبط

اولین نشست هم اندیشی شهرداران شهرستان ساری ۱۳ تیر, ۱۳۹۷ دستگیری متخلفان شکار و صید در بابل و کیاسر ۱۱ تیر, ۱۳۹۷ نخستین بازار هفتگی جنوب مازندران در کیاسر راه‌اندازی می‌شود ۱۱ تیر, ۱۳۹۷ تاسیس شهرداری کیاسر در سال ۱۳۷۲ ۰۸ تیر, ۱۳۹۷ با حضور دکتر محمدنژاد به آینده شهر کیاسر خوش بین هستم ۰۲ تیر, ۱۳۹۷
نظرات

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. 1

  azad

  به نام خدا
  به نظر شما از این که هیچ یک از اعضای شورای یک شهر دوباره به مرحله جدید راه نمی یابند آیا پیام واضحی بر ضعف عملکرد و با منصفانه تر بگوییم، عدم رضایت از برنامه های دوره چهار ساله پیشین نیست؟!.
  اگر در هر کشوری پیشرفته ای این آراء به دست می آمد لاجرم تعیین شهردار نیز در آن منطقه به انجام می رسید. البته این موضوع هیچ خدشه ای به میزان زحمات حداکثر کلیه اعضای محترم شورای قبل و همچنین شهردار دوره قبل و حال حاضر را ندارد. این روند دموکراسی است که بر اساس میزان آرای مردم سمت و سوی تغییر و تحول شکل بنیادین و گاها همانند شهر ساری یکنواختی را دنبال می نماید که در هر دو حالت نماینگر تمرکز و اقبال مردم از آرای شهردار و یا اعضای محترم شهر و یا همچنین عدم استقبال از آن ها است.
  ۰  ۰
  پاسخ
  1. 1.1

   مرتضوي

   سلام . ممنون از توجه شما . اگر به ترکیب نامزدهای دوره پیش و آرا آن ها را بیاد آوریم می بینیم تقریبا همه کسانی که شرکت کرده بودند انتخاب شدند. لذا بجز حاج آقا آهنگری که رای بسیار بالایی داشتند ، بقیه إلزاما انتخاب شده بودند ؛ به این معنا که ضمن احترام به ایشان ؛ انتخاب واقعی مردم نبودند .یک عضو هم که از دوره پیش انتخاب شده آقای آهنگری هم که اثر گذارترین عضو شورا در تصمیمات ، تلاش ها و بویژه در معرفی و انتخاب شهردار فعلی بودند ، این دوره اصلا نامزد نشدند .لذا بدلیل عدم شرکت همه اعضای پیشین ، شاخص مورد نظر شما اصلا موضوعیت ندارد . از طرفی ما باید بین ویژگی های فردی شهردار و عملکردش بعنوان شهردار تمایز قائل شویم . همچنین بین مسائل شخصی و جمعی . خانواده خود ما بیشترین زیان شخصی را در اثر تصمیمات شورا و شهردار (در رابطه با زمین های تعریض ورودی) دیده است ، اما این در نهایت به نفع جمعی ، منتهی شده و باید بین این دو موضوع تمایز قائل شد .ضمن این که افراد انتخاب شده هم از افراد خوشنام کیاسر هستند و اصلا این متن به اعضای جدید جسارتی نداشته است . هدف این نوشتار فقط یادآوری زیان های تعویض است ، به ویژه اگر خود تعویض هدف باشد . همان طور که در متن اشاره شد یک مقایسه ساده و منصفانه ، کافی به مقصود خواهد بود . مجددا از توجه شما تشکر می کنم
   ۰   ۰
   پاسخ
   1. 1.1.1

    azad

    با سلام
    من خیلی متوجه منظور شما نشدم.
    با این حال آن تعداد از اعضای محترم شورا چه در دوره پیشین و چه در دوره اخیر که به شکل مجدد کاندیدا شده بودند رای نیاوردند. با نگاهی به شهرهایی که در داخل کشور ما و یا خارج کشور مشخص است هنگامی که تیم محترم اعضای شورا تغییری اساسی می یابد، به همان نسبت شهردار نیز تغییر می کند، مگر آن که نقطه نظرات و برنامه های شهردار محترم با اعضای محترم شورای آن شهر همسان باشد.
    این یک اصل کلی است. جوامع دمکراتیک از این قاعده پیروی می کنند که شکل کلی آن را در بحث تیم های تشکیل دهنده کابینه در کشورهای آمریکا، فرانسه و در حال حاضر کشور انگلیس ملاحظه می کنیم. اصولا برای برنامه های جدید لاجرم می بایست از این تغییر استقبال نمود.
    در ارتباط با بحث میزان تعریض بیش از حد مجاز جاده ورودی کیاسر یک بحث کارشناسی است که چنانچه ادله اشکالات آن قابل اثبات است. این وظیفه شورای جدید و تیم جدید مدیریتی است که باید به آن بپردازد. همچنین یک بحث حقوقی باقی است که می بایست اطلاع رسانی شود به شکلی که اهالی معترض برای رسیدن به حق خود در ارتباط با مابه تفاوت خرید زمین می بایست دادخواست حقوقی بدهند ولی چنانچه دادخواست کیفری انجام شود، به هیچ نتیجه ای نخواهند رسید.
    فراموش نسازیم ماهی را هر وقت از آب بگیریم تازه است.
    مقاله شما به جنبه مثبت خوبی اشاره دارد و آن نیز عدم شتاب زدگی و تعریف ادله کافی برای ایجاد هرگونه تغییر چه به لحاظ مدیریتی و یا دیگر برنامه ریزی های توسعه ای و یا اجرایی است اما با این حال ادامه اصرار بر آن چه به عنوان عدم تغییر شهردار از سوی نویسنده و یا اصرار ورزیدن بر تغییر شهردار محترم از سوی دیگران تلقی مثبت از فرآیند نتیجه گیری این بحث نیست.
    صلاح مملکت خویش خسروان دانند.
    ۰    ۰
    پاسخ
   2. 1.1.2

    jafari

    انتقادی برای این شرح وارد است چرا که کم نیستند افرادی از اعضای شورای اسلامی در بخش های مختلف کشور که وقتی می بینند رای نمی آورند، از شرکت نمودن انصراف می دهند.
    انتخاب واقعی مردم همان نتایج آرای مردم است. اگر ایرادی نیز باشد بر همان تعداد افرادی است که خود را مستحق بهتری می دانند ولی در انتخابات شرکت نمی کنند،. قضاوت سخت است حتی با افزایش داوطلبان شورای قبل نیز از کجا معلوم که ۸۰ درصد همین افراد در دوره قبل ورود نمی یافتند؟!.
    در ارتباط با تعریض جاده نیز شما باید اصل را بر علمی بودن و یا غیرعلمی بودن این تعریض بگذارید چه در غیر این صورت هرگونه منفعتی در دراز مدت مشکلات بیشتری را فرآهم خواهد کرد.
    به عنوان نمونه شما به این موضوع فکر کردید که وقتی چهار کیلومتر ۴ تا ۵ بانده شد و این میزان تعریض نیز علمی نبود ادامه مابقی مسیر در شهر و خروج آن با چه تبعات اجتماعی و عدم همکاری همراه خواهد شد؟!.
    ۰    ۰
    پاسخ
    1. 1.1.2.1

     مرتضوي

     سلام دوباره .١)هدفم از بحث تعریض ، ارایه نظر درباره درستی یا نادرستی آن نبود چرا که بفرمایش شما یک نظر کارشناسی می یابد . صرفا از این بابت عرض شد که بحث منافع شخصی با منافع شهری در إظهار نظر و تصمیم گیری متمایز شود ٢) چکیده غرض از عرض جسارت در این نوشتار ، همان پرهیز از هدف قرار دا ن تعویض بود . برخی از نامزدها حتا قبل از ورود به گود شهرداری و اطلاع از موانع کار ، بحث تعویض شهردار را تلویحا تبلیغات خود قرار داده بودند . در صورتی که شهردار می بایست مجری انتظارات معقول شورا باشد و چه بسا انتظارات اعضای پیشین توسط شهردار براورده شده باشد . بنابراین قبل از این که انتظارات جدید شورا طرح و فرصت برآورده شدن آن به شهردار داده شود ، هر گونه طرح یا تصمیم در خصوص تعویض شهردار ، سلیقه محور و حتا شاید مغرضانه باشد . منطق می گوید چه گزینه ای بهتر از کسی که سیستم را می شناسید و دارای پشتکار است . اما در خصوص صلاح کار نیز باید عرض کنم همه شهروندان مانند شما دو عزیز (که واقعا غیر مغرضانه و منطقی نظر داده اید ) در تصمیمات شهری مسئول و ذی صلاح هستند . اما تصمیم نهائی با شورای محترم است که الحمدلله از دوستان خوشنام و خوش فکر هستند . اما اگر تصمیم هایی مبتنی بر آزمون و خطا گرفته شود واقعا چه کسی مسئول جبران خواهد بود . اگر شورا تصمیماتش را زیر ذره بین شهروندان ببیند ، قطعا روند تصمیم گیری هایش متفاوت خواهد بود . با سپاس دوباره از تبادل نظر شما
     ۰     ۰
     پاسخ
 2. 2

  الهام

  سلام منم با نظرتون موافقم درسته داشتن تحصیلات برای برخی جوانب لازم و ضروری به نظر می رسد اما تجربه نشان داده مهمتر از آن تجربه و عمل کردن است یعنی باید بتوانند در جهت اهدافی که باعث ترقی و پیشرفت شهرمون هست گام بردارند و این مهم قطعا نیازمند زمان است قطعا با تعویض های متوالی شهردار یا … نمی توانیم به اهداف مهمی که داریم دست یابیم . یک مسئول توانمند و مردمی می تواند از مردمش کمک بگیرد و دنبال بهانه هایی که شاید اکثر مسئولین برای رهایی و یا دلیل تراشی ها برای انجام ندادن وظایف خود استفاده می کنند ،نرود . مردم این شهر بارها امتحان خود راپس دادند و نشان دادن که میتوان به آن ها تکیه کرد . با این نظرتون که تعویض های پی درپی نمی تواند ما را دررسیدن به اهداف بلند مدت یاری کند،موافقم البته قطعا این مسئله هم در آن قطعیتی وجود ندارد گاهی تعویض بهترین راه است . به نظرم در شهرهایی مثل کیاسر ما نیازمند مسئولین و به خصوص شورای دلسوز و کارکشته هستیم کسی که واقعا قلبش برای این منطقه و مردمش بتپه و واقعا با جان ودل بخواد که کاری انجام بده که مردم وضعیتشون خیلی بهتر از اینا بشه نه اینکه برای مقام یا هر چیز دیگه ای وارد این امر بشوند مشکلات در کیاسر کم نیست از نظرم کسی که قبول کنه که مسئولیتی را در حوزه ی شهری داشته باشد قطعا مسئولیت سنگینی به دوش خواهد داشت و باید پاسخگوی وجدان خود باشد . ممنون از شما آقای مرتضوی
  ۰  ۰
  پاسخ

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری چهاردانگه می باشد . www.4dangehnews.ir

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید