تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : علي نظري
حوزه : اخبار مازندران
شماره : 76900
تاریخ : ۱۷ مرداد, ۱۳۹۷ :: ۱۱:۴۹
ورودی دانشجویان به دانشگاه‌های علمی و کاربردی مازندران افزایش یافت


به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، ناصر جعفری امروز در نشستی خبری با اصحاب رسانه مازندران با اشاره به اینکه اغلب دانش‌آموختگان دانشگاه علمی و کاربردی برای خود و دیگران شغل ایجاد می‌کنند اظهار داشت: ریشه همه ناهنجاری‌های اجتماعی در بیکاری خلاصه می‌شود و چاره‌ای جز توجه به آموزش‌های مهارتی و فنی و حرفه‌ای نداریم.

وی افزود: بر اساس آمار و ارقام وزارت علوم و سازمان سنجش با کاهش آمار دانشجویان روبه‌رو شدیم.

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی مازندران با اشاره به اینکه در سال‌های 95 و 96 با افزایش جذب 25 درصدی دانشجو در این دانشگاه مواجه بودیم، تصریح کرد: عملکرد مثبت و کیفیت بخشی به آموزش و مهارت سبب اقبال بیشتر خانواده‌ها برای ادامه تحصیل فرزندانشان در دانشگاه علمی و کاربردی بوده است.

جعفری با بیان اینکه مجموعه فعالیت در دانشگاه در چهار حوزه صنعت، مدیریت و خدمات اجتماعی، فرهنگ و هنر است، افزود: اغلب مراکز دانشگاه علمی و کاربردی مازندران دارای محیط کار برای دانشجویان است.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی مازندران با بیان اینکه تعداد دانشگاه‌های کشور 223 مرکز و دانشگاه بوده است، گفت: امروز این تعداد به بیش از دو هزار واحد دانشگاهی رسیده است.

وی با بیان اینکه 196 رشته دانشگاهی در استان فعال است، تصریح کرد: امروز بیش از هزار و 32 رشته در دانشگاه‌های کشور در مقطع ارشد تدریس می‌شود.

جعفری خاطرنشان کرد: 180 سال پیش نخستین مطبوعات کشور شکل گرفته کاغذ اخبار بوده در حالی‌ که امروزه با رشد مطبوعات تعداد سایت‌های خبری افزایش یافته است و آزادانه فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: دانشگاه جامع علمی و کاربردی با رویکرد آموزش و کسب مهارت فعالیت می‌کند و تولید علم و ثروت وظیفه دانشگاه علمی و کاربدی به شمار می‌آید.

جعفری ادامه داد: این دانشگاه با 25 سال فعالیت در حال جذب و تربیت دانشجوهای با مهارت است.

وی خاطرنشان کرد: امروز بیش از یک میلیون دانش آموخته دانشگاه علمی و کاربردی در حال فعالیت هستند و دانش‌آموختگان پس از تحصیل قادر به ایجاد شغل هستند. دانشگاه علمی و کاربردی آمادگی نمایش توانمندی‌های خود را به جامعه دارد.

رئیس دانشگاه علمی و کاربردی مازندران تصریح کرد: نیاز به فرهنگ‌سازی داریم تا همه افرادی که قلم در دست دارند فلسفه آموزش مهارتی را فرهنگ‌سازی کنند.

جعفری با بیان اینکه راه حل خروج از بحران بیکاری توجه به آموزش‌های مهارتی است، خواستار فرهنگ‌سازی در حوزه کارآفرینی از رسانه‌های صداو سیما و تریبون‌های نماز جمعه شد.

به گفته رئیس دانشگاه علمی و کاربردی مازندران، پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های کشور با افت شدید روبه‌رو است و کاهش شدید جذب دانشجو را براساس آمار روبه‌‌رو هستیم.

وی با بیان اینکه در استان مازندران با افزایش 20 درصدی جذب دانشجو در سال95 و 96 روبه‌‌رو بوده‌ایم، افزود: تغییر رویکرد خانواده‌ها و کیفیت بخشی در دانشگاه جامع علمی کاربردی حاصل افزایش جذب دانشجو است.

 /ح

© 2019 تمام حقوق این سایت برای پايگاه خبري چهاردانگه محفوظ می باشد.